Tantra & lahodný sex

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Tantra a Jóga

"Sex je základná energia ..... Jóga hovorí: bojuj s touto energiou. Tantra hovorí: použi ju, premeň ju."
Tantra a jóga sa od základu líšia. Obe smerujú k rovnako ku svojemu cieľu, avšak ich cesty sa nielen líšia, svojou i vo vzájomnom protiklade. Preto je treba vzťach medzi jógou a tantrou dobre porozumieť. Jóga je procesom vedúcim k poznaniu zakladov existencie, je metódológiou i technikou, ale není filozofiou. Rovnako ako v tantre, tiež v jóge záleží na akcii, metóde, technike. Praktizovanie obidvoch - jógy i tantry - vedie k poznaniu základov existencie, ale cesty sú odôišné. V jóge je treba bojovať, je to cesta bojovníka. Tantra nebojuje vôbec. Naopak, skvor sa človek bude musieť nechať unášať , ale plne si to uvodomovať. Jóga je potlačená plnym vedomím, tantra je oddavana s plným vedomím.

Tantra hovorí: Môžeš byť taký, aky si, nič sa není voči mne v protiklade. Som cestouk raste. Není žiadny protiklad medzi tebou a realitou. Si jej súčasťou, a tak žiadny zápas, žiadny konflikt, žiadny pritiklad k prirodzenosti není nutný. Musíš použíť prirodzenosť, uži si všetko, čo si, aby si sa mohol ďalej vyvýjať.

V jóge musíte bojovať so sebou smým, aby ste postúpili ďalej. V jóge sú svet a mokša, vy akým ste, a vy, akým by sste mohli byť - to sú dve odlišné veci (mokša - vyslobodenie z kolobehu vtelenia). Podľa jej rady teda bojujte, potlačujte, a rozpúšťajte to, čím ste, a tak môžete dosiahnúť toho, čím by ste mohli byť. Vyustením vývoja na ceste jógy je smrť. Musíte zomrieť pre to, čo vašou prirozenosťou. V očiach tantry je jóga hlboká sebevražda, musíte zabyť pôvodné, prirodzené Ja svojho tela, inštinkty, priania - všetko.


Tantra @ Joga | stály odkaz

Komentáre

 1. Chvalyhodne
  ze propagujes tantru, ocenujem snahu, avsak ten diletantsky gulas, co si z nej a jogy navaril mi nechuti.
  publikované: 01.05.2005 08:42 | autor: aZ (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. aZ
  Ja viem, že je tam troška guľášu, ale ten sa rozplynie hned ako napíšem i ostatok. A to bude čo skoro
  publikované: 01.05.2005 10:44 | autor: Mephysto (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. Mephysto
  Treba sa ti riadne posnazit,lebo zatial si sem napisal, alebo prekopiroval len europske nazory, ktore su dokazom hlbokeho nepochopenia azijskej kultury. Da sa na to balit baby, alebo vytrieskat z ludi peniaze, ale nie dusevne rast. Zalezi na tom komu o co ide.
  V Joge sa nebojuje proti sebe, ani Tantra nebojuje proti Joge. Naopak. Je to o hladani mieru. Vzajomnom doplnani. Uctievani. O uzasnej ceste sebapoznania, hladani rovnovahy energii, harmonizacii, ocistievani, lieceni; postupovanie k stavu rezonancie, vyvrcholenia, extazy, kedy sa vedomie dotkne vecnosti, absolutna, nicoty, dokonalosti, podstaty, lasky, ineho vedomia, zazraku zivota, nekonecnosti.
  publikované: 01.05.2005 12:12 | autor: aZ (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. aZ
  Toto neni koniec clanku. Tento clanok mam uz davno napisany v hlave a ja sa pokuim aspon raz za den dat to do blogu. Ale toto je len UVOD
  publikované: 01.05.2005 12:14 | autor: Mephysto (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. Otazočka veci neznaleho
  ... kedy sa vedomie dotkne vecnosti, absolutna, nicoty, dokonalosti, podstaty, lasky, ineho vedomia, zazraku zivota, nekonecnosti.

  nie je toho coho sa da v horeuvedenom citate dotknut trochu vela az zmatocne chaotickeho?
  publikované: 02.05.2005 08:31 | autor: Thalen (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. ...
  rad sa necham poucit o joge a tantre. Nic o tom neviem, takze kazdy, kto vie len trocha vie ovela viac ako ja. Ale mam pocit, ako keby som tomu clanku nemal az tak verit. Ako aZ - pripada mi to ako gulas. Nehovoriac o gramatike a preklepoch, chcelo by to este raz precitat pred publikovanim.
  publikované: 02.05.2005 08:40 | autor: bowden (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. Odpoved mozno menej neznaleho
  Je :) Chcel som povedat, ze vtedy clovek zazije, nieco, co dovtedy bolo len abstraktne slovo, ktoreho vyznam sa neda slovami vyjadrit (a nie naraz). Nepise sa o tom lahko, snazim sa to zachytit aspon v naznakoch, myslim ze viem o com pisem, ale ak si niekto mysli, ze uplne kecam, rad si vypocujem protiargumenty.
  publikované: 02.05.2005 15:22 | autor: aZ (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. Tantra
  Moc krásně napsané :) Musím říct, že vyzkoušet si tantru mě láká čím dál víc. Ale myslíte, že je to v pohodě, i když nemám partnera? Dokonce jsem už koukala i sem, že je možné si v Praze zajít https://www.eroticpraguemassage.com/masaz/tantricka-masaz/ Tak o tom teď dost přemýšlím, že do toho prostě půjdu sama :) Kdybych měla čekat celej život na toho pravého, tak bych to třeba ani nezažila..
  publikované: 11.07.2019 22:38 | autor: Džejn (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. Joga a Tantra
  Hmmm zajímavé, nikdy by mě nenapadla spojitost mezi tantrou a jógou, ale vlastně to zní docela pochopitelně. Tyhle východní kultury mě vždycky hodně lákaly a ráda bych si někdy tantru vyzkoušela. S jógou už mám docela bohaté zkušenosti, ale takhle tyhle 2 příjemné činnosti propojit zní lákavě. Nebyl jste někdo třeba tady https://erotic-massage-praha.com/ a nemáte nějaké zkušenosti? Díky :)
  publikované: 12.08.2019 10:18 | autor: Juliii (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014